3. ADVENTNA NEDELJA, Oznanila

Ob 7. za župljane ter +Ano, Anzija in Pepco Delčnjak ter Ljudmilo

in Miha Seniča.

Ob 10. za +Jožija Kuglarja in sorodnike;

za +Rozo in Maksa Špeglja.

14. december

Sv. Janez od Križa

Ob 18. za +Katarino in Miha Novačan, sestro Mici, brata Miha, Stanka

Oprešnika in Toneta Pešaka.

15. december

Ob 7. za +Pavlo in dva Franca Žerjava ter Alojza Kranjca.

16. december

Ob 7. za +Janeza Majcna in Rudija Vrenka – začetek božične

devetdnevnice.

17. december

Ob 18. za +Bernarda Ravnjaka.

18. december

Ob 18. za +Bruna, Bojana, Majdo Tajnšek in Jožico Bobek.

KVATRNA SOBOTA

19. december

Ob 18. za +Karla, Pavlo, Ivana in Alojza Blazinška.

4. ADVENTNA NEDELJA

20. december

Ob 7. za +Viktorja, Kristino in Zofijo Korošec.

Ob 10. za +Marijo in Vincenca Aubreht, +Šalejeve in Klaro.

Ob 15. za župljane – srečanje starejših, bolnih… - pol ure pred

mašo spovedovanje.

• Cerkev in kaščo počisti Lemberg.
  • Luč miru iz Betlehema – prihodnjo nedeljo.
  • Prihodnjo nedeljo priložnost za adventno spoved – spoveduje g. Kostanjšek.              -  Drugi »večer v kašči« bo v torek, 15. decembra ob 18'30. O svojem pogledu na družino bodo spregovorili zakonski pari iz naše župnije in od drugod. Gost in moderator večera bo predstojnik Inštituta Antona Trstenjaka dr. Jože Ramovš.                                                                                                              - V torek, na praznik Brezmadežne je papež Frančišek slovesno odprl svetoletna vrata v Rimu in naznanil začetek svetega leta božjega usmiljenja. V naši škofiji so določena tudi naslednja svetišča, ki bodo v svetem letu kraji posebnega svetoletnega dogajanja: stolnica v Celju, bazilika Lurške Matere Božje v Brestanici, Olimje, bazilika Matere Božje v Petrovčah, Nazarje, Nova Štifta in Svete Gore ob Sotli. V stolnici v Celju jih bodo odprli danes ob 18. uri.
  • V nedeljo 13.12.2015 ob 09.00 lepo vabljeni v Vitanje – v KSEVT na javno tribuno z naslovom: »Za Slovenijo srečnih otrok«. Osrednji gost bo mag. p. Branko Cestnik, poslanec DZ Bojan Podkrajšek, Jure Levart in drugi. Gostje bodo spregovorili o prihodnosti družine in o tem zakaj se je nujno udeležiti referenduma in glasovati »proti« sprejetju novega družinskega zakona.

Za tiskanje: