VSI SVETI, Oznanila

O Z N A N I L A

VSI SVETI NEDELJA

1. november

Ob 7. za +Cirila in Marijo Oprčkal ter stare starše.

Ob 10. za +Rudija, Marjana in Mateja Oprešnika.

Ob 14'30. za žive in rajne župljane in dušne pastirje ter

za +Cirila Deželaka in vse +Cviklove in Deželakove

(somaševanje bo vodil Mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl).

Po maši kropljenje grobov, molitve na pokopališču in žalostinka.

Ob 18. molitev rožnega venca - pridružite se lahko tudi doma.

2. november

Spomin  vernih rajnih

Ob 7. za +Danila Srebota in za zdravje – po maši kropljenje grobov.

Ob 18. za vse verne rajne.

3. november

Sv. Viktorin Ptujski

Ob 7. za duše v vicah.

4. november

Sv. Karel Boromejski

Ob 7. za +Karla, Pavlo, Ivana in Alojza Blazinška.

PRVI ČETRTEK

5. november

Zaharija in Elizabeta

Tridnevnica pred diakonskim posvečenjem - ob 18. sv. maša za letošnje diakone in nove duhovne poklice – po maši adoracija, češčenje in molitev za diakone in nove duhovne poklice – do 21. ure.

PRVI PETEK

6. november

Sv. Lenart

Tridnevnica pred diakonskim posvečenjem - ob 18. sv. maša za +Martina Polajžarja in +Divjakove – po maši posvetitev Jezusovemu srcu in branje svetega pisma – mini svetopisemski maraton.

PRVA SOBOTA

7.november

Tridnevnica pred diakonskim posvečenjem - ob 18. sv. maša za +Štefana Ternovška, ki jo daruje gospod škof Stanislav Lipovšek – bodoči diakon Gregor Majcen slovesno podpiše listino pred sprejemom diakonata – po maši posvetite Marijinemu srcu.

ŠENTLENARTSKA ZAHVALNA NEDELJA

8. november

Ob 7. za župljane.

Ob 15. slovesnost diakonskega posvečenja – ob 14. molitvena ura

– ob 15. sv. maša s posvetitvijo Gregorja Majcna za diakona;

drugi mašni nameni: za +starše Martina in Ivano Blazinšek, brata

Tinka, sestro Mimiko in Martina Švaba;

za +Adolfa in Alojzijo Felivijan, Ivana Premrla in +Cehnerjeve;

za +Slavka Kraljiča ter starše Kotnik in Kraljič;

za +Danija Vilča. Po maši vsi vabljeni na druženje pod šotorom.

-     Cerkev ovenča Višnja vas in vsa župnija.

-     Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne. Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah 1. in 2. novembra in še naslednjo nedeljo, če smo bili pri spovedi in obhajilu, izpovemo vero ter molimo po namenu sv. očeta (npr. očenaš).

-     Lepo vabljeni k tridnevnici pred posvečenjem, kakor tudi k pripravi in ureditvi cerkve, šotorov, peki kruha in peciva…

-     70-letnica šolstva v Socki – vabljeni v Socko v petek, 6. novembra ob 17. uri

Tridnevnica pred posvečenjem nas bo povezala s celotno škofijo. Ggospod škof je povabil vse župnike v Celjski škofiji, da bi se združili v skupni molitvi, s katero se bomo zahvaljevali Bogu za edinega diakona v naši škofiji in ga podprli z molitvijo na njegovi poti služenja in dela v Gospodovem vinogradu. Obenem pa prosili tudi za nove duhovniške, redovniške in misijonarske poklice. Še posebej pokažimo veselje in hvaležnost v naši župniji, da se je Gregor odločil za to pot in ga podprimo z molitvijo. To lahko pokažemo tudi s svojo udeležbo pri tridnevnici.

Prvi dan - v četrtek bomo preživeli nekaj časa pred najsvetejšim v tihi in

glasni molitvi - premišljevanju. Molitev pred najsvetejšim bodo oblikovale

različne skupine, vsaka po 20 minut. In sicer:

·       ministranti – pri sv. maši in v času do 19. ure

·       molitvena skupina od 19'00 do 19'20

·       župnijska KARITAS od 19'20 do 19'40

·       zakonske skupine od 19'40 do 20'00

·       ŽPS (župnijski pastoralni svet) od 20'00 do 20'20

·       pevci in pevke od 20'20 do 20'40

·       mladinci in animatorji od 20'40 do 21'00

Drugi dan – v petek bomo preživeli ob branju ali poslušanju Božje besede. Po

maši in posvetitvi Jezusovemu srcu (prvi petek!) bomo prisluhnili Bogu, ki nam

govori po svoji besedi, ki je ohranjena v svetem pismu. Kdor je pripravljen

prebrati eno poglavje naj to zapiše na list, ki je pripravljen v cerkvi ali pa

sporoči g. Sabini Majcen na tel.: 031 689 791 ali po e-pošti:

sabina.majcen61@gmail.com

Tretji dan – v soboto bo med nami g. škof dr. Stanislav Lipovšek.

Pred njim bodoči diakon Gregor Majcen slovesno podpiše listino pred

sprejemom diakonata.

************************************************************

Tehnični napotki in prošnje:

·        Postavljanje šotora v sredo ob 15'30 vabljeni postavljavci.  dobrodošli tudi novi. Svojo pripravljenost lahko sporočite g. Petru Oprčkalu: tel.:

041 375 639 ali  peter.oprckal@gmail.com

·       Kruh in pecivo se bo zbiralo v nedeljo dopoldan. Kdor je pripravljen kaj prispevat naj to sporoči g. Branki Mavhar na tel.: 068620296 ali branka.mavhar63@gmail.com  Prav je, da sporočite kaj boste prispevali in količino.