Kronika 2013

STATISTIKA ZA LETO 2013:

2013                                              2012

-----------------------------------------------------------------------------------------

KRSTI:                            26 (18 dečkov in 8 deklic)             24

18 se jih je rodilo kot 1. otrok v družini

5 se jih je rodilo kot 2. otrok v družini

2 sta se rodila kot 3. otrok v družini

1 se je rodil kot 6. otrok v družini

10 otrok iz družin, kjer so starši cerkveno poročeni

PRVOOBHAJANCI:          8  (26. maja)                                     27

POROKE:                            8 parov                                              4

POGREBI:                         31  (20 moških in 11 žensk)             25

13 rajnih je bilo pred smrtjo oskrbljenih z zakramenti

SV. OBHAJILA:         17.500                                              19.000

Nedeljniki:     459 (17.03.2013)  in   316 (10.11.2013)

Pomembnejši dogodki:

30. januar – večer v kašči s p. Karlom Gržanom.

3. marec – dr. Jožef Smej, upokojeni mariborski škof predstavi knjigo o kronogramih, v kateri  sta prikazana in razložena kronogram v naši župnijski cerkvi in podružnični cerkvi  v Lembergu.

9. marec – večer v kašči z gledališko igralko Milado Kalezić.

1. april – blagoslov obnovljene cerkve in novega oltarja v Lembergu, ki ga je opravil gospod

škof msgr. Stanislav Lipovšek.

4. maj – blagoslov kipa sv. Florjana na krožišču. Naj sv. Florjan varuje naš kraj in vse

prebivalce pred časnim in večnim ognjem.

9. junij – srečanje in zahvalna maša zakonskih jubilantov.

22. junij – župnijsko romanje: Vipavski križ – Tolmin – Kobarid.

27. do 30. junij – oratorij, ki se gaje udeležilo okrog 100 otrok in nad 20 animatorjev.

3. do 6. julij - škofijsko romanje na Češko, ki se ga udeleži tudi nekaj naših župljanov.

21. julij – dekanijsko molitveno srečanje za duhovne poklice – somaševanje vodi g. škof Stanislav Lipovšek.

18. avgust – Agapitova nedelja z zahvalno sv. mašo našega rojaka, župnika v Vitanju p. Lojzija Cvikla ob 30-letnici mašništva.

31. avgust – sv. maša za rajne gasilce iz Lemberga v podružni cerkvi sv. Katarine. Po maši

blagoslov kapelice sv. Florjana pri gasilskem domu. Slovesnost je opravil celjski

škof dr. Stanislav Lipovšek.

8. september – ministrantski dan. Ministranti s starši se podajo na Kal (pod Mrzlico), kjer

preživijo lep praznični dan v gostoljubju družine Čeperlin.

22. september – Slomškova nedelja z osrednjo vseslovensko proslavo v Novi Cerkvi. Slavje je vodil apostolski nuncij v Sloveniji msgr. dr. Juliusz Janusz ob somaševanju številnih škofov in duhovnikov. Pridigal je celjski škof msgr. dr. Stanislav Lipovšek. Sodelovali pa vsi domači pevski zbori, godba na pihala Nova       Cerkev in Štajerski rogisti.

20. do 22. september – Slomškovi kulturni dnevi. V petek otvoritev in blagoslovitev Slomškove spominske sobe. Blagoslov opravil naš rojak, župnik na  Črešnjicah dr. Vinko Kraljič. V soboto »medgeneracijsko srečanje«, v nedeljo  Slomškova proslava.

12. oktober – mini svetopisemski maraton (od 16. do 18. ure) – kot priprava na misijon.

18. do 27. oktober – sv. misijon, ki ga vodita brata kapucina: br. Marko Senica in Klemen

Sitar.

3. november – Šentlenartska nedelja – slovesnost vodi p. Branko Cestnik.

25. november – prvi večer v kašči s p. Karlom Gržanom: Le kaj počne Bog v nebesih, ko je

na zemlji toliko trpečih?

12. december – drugi večer v kašči s p. Brankom Cestnikom: Prihodnost krščanstva.

26. december – Božični koncert Mešanega pevskega zbora z gosti.

Večja dela

- obnova župnijske pisarne in prostorov za Karitas

- ureditev spletne strani župnije Nova Cerkev (julij 2013)